VEŠTINE ZA MEĐULJUDSKE ODNOSE TOKOM KARIJERE – KULTURA KOMUNIKACIJE I UPRAVLJANJE KARIJEROM, kat.broj: 802

Dana 14.10.2023. godine u Predškolskoj ustanovi „Naša radost“ održan je akreditovani jednodnevni seminar za vaspitače, medicinske sestre vaspitače i stručne saradnike, čiji su realizatori  Lada Marinković, doktor psiholoških nauka, VSSOV Novi Sad; Violeta Zubanov, doktor nauka, Fakultet za sport i turizam - TIMS, Novi Sad.

Oblast:

predškolsko vaspitanje i obrazovanje

Kompetencija koju program razvija kod ciljne grupe:

vaspitač u predškolskoj ustanovi - kompetencije vaspitača za razvijanje profesionalne prakse; medicinska sestra – vaspitač - kompetencije vaspitača za razvijanje profesionalne prakse;saradnik (pedagoški, andragoški asistent i pomoćni nastavnik) - kompetencijevaspitača za razvijanje profesionalne prakse;stručni saradnik u predškolskoj ustanovi - kompetencije stručnih saradnika u Predškolske ustanove za saradnju i zajedništvo.

Prioritetna oblast:

Razvijanje kulture zajednice učenja u predškolskoj ustanovi (struktura i kultura ustanove, refleksija, horizontalna razmena, samovrednovanje, deljeno liderstvo, saradnja sa porodicom i lokalnom sredinom u širem smislu)

Opšti ciljevi:

Unaprediti i razviti veštine konstruktivne komunikacije u profesionalnom kontekstu i veštine upravljanja sopstvenim karijernim razvojem.

- Osposobiti učesnike za primenu konstruktivne komunikacije u različitim profesionalnim odnosima (sa korisnicima i sa kolegama, nadređenima i sl) - Edukovati učesnike o metodama i tehnikama planiranja i kreiranja svog karijernog razvoja. - Razviti motivaciju za proces celoživotnog učenja i karijernog razvoja

Očekivani ishodi obuke:

Učesnici umeju da primenjuju konstruktivnu komunikaciju u različitim kontekstima i sa različitim partnerima. Učesnici prepoznaju ličnu motivaciju za svoj karijerni razvoj i umeju da planiraju dalji tok svog profesionalnog razvoja, planiraju neformalne, informalne i formalne oblike celoživotnog učenja.