PRIMENA NOVIH OSNOVA PROGRAMA „GODINE UZLETA“

U Predškolskoj ustanovi „Naša radost“ su u periodu od  19. septembra do 25. oktobra održane obuke za primenu novih Osnova programa predškolskog vaspitanja i obrazovanja „Godine uzleta“. Obuku su činila  tri akreditovana seminara: „Koncepcija Osnova programa Godine uzleta“, „Razvijanje realnog programa“ i „Dokumentovanje“. Prva dva su se održala uživo a treći onlajn.  U obukama je učestvovalo 210 vaspitača, medicinskih sestara – vaspitača, stručnih saradnika i saradnika, pomoćnika direktora i direktor. Pohađanjem obuka, svaki učesnik je stekao 40 bodova u oblasti stručnog usavršavanja.

Seminari su deo podrške MPNTR, RS i UNICEF-a predškolskoj ustanovi za primenu Pravilnika o osnovama programa predškolskog vaspitanja i obrazovanja po kom je predviđeno da naša ustanova počne sa njegovom primenom od 1. septembra 2020. godine.