NTC SISTEM UČENjA, kat.broj 720

Dana 07.10.2018.godine u Predškolskoj ustanovi „Naša radost“ Subotica održan je akreditovan jednodnevni seminar za vaspitače, medicinske sestre vaspitače i stručne saradnike, čiji su realizatori RankoRajović, doktor nauka i Uroš Petrović ispred udruženja književnika Srbije.

Oblast: predškolsko vaspitanje i obrazovanje.

Opšti cilj seminara je priprema učesnika za primenu inovativnih metoda i razvoj ukupnih sposobnosti deteta, kako motoričkih tako i kognitivnih.

Specifični ciljevi seminara su:

·         Jačanje didaktičko-metodičke kompetentnosti polaznika za individualizaciju i diferencijaciju v-o rada, angažovanje misaonih sposobnosti dece (analiza, sinteza, komparacija, povezivanje informacija i sl.)

·         Funkcionalno povezivanje sadržaja sa primerima iz svakodnevnog života i sadržajima iz različitih oblasti

·         Stvaranje stimulativnog okruženja kroz inovativne metode i primena koncepta razmišljanje i učenje kroz pokret i igru

·         Osposobljavanje učesnika za rad sa decom kroz sticanje funkcionalnih znanja za podsticaj napredovanja u svakodnevnom vaspitno-obrazovnom radu

·         Pedagoško metodičko osmišljavanje navedenog koncepta i njegove primene u vaspitno-obrazovnom procesu

·         Osposobljavanje polaznika za primenu NTC metode za grupni i individualni rad.