RADNA PRAKSA KOLEGINICA IZ BELGIJE U PREDŠKOLSKOJ USTANOVI „NAŠA RADOST“ U SKLOPU ERASMUS PROJEKATA

U Predškolskoj ustanovi „Naša radost, u sklopu  Erasmus K 101 projekta, boravile su četiri osobe iz Belgije. Posetile su vrtiće: „ Visibaba“, „Palčica“ i „Zvončica“ u kojima su imale priliku videti kako se odvija rad na različitim jezicima naše sredine.

Koleginice iz Belgije ponele su instrument ukulele, tako da su deca naših vrtića naučila pesmu na flamanskom jeziku.Dve koleginice iz Belgije su učiteljice i njima smo omogućili da posete OŠ „Miroslav Antić“ i OŠ „Đuro Salai“ u kojima se i nalaze naši vrtići.

Osim posete vrtićima i školama, gošće su posetile i Visoku strukovnu školu za obrazovanje vaspitača i vrtić pri školi koji služi kao metodički centar studentima za obavljanje prakse.

U Subotici su boravile od 17.10. – 20.10.2022. godine.

Gošće su upoznale naš grad i Palić , te su oduševljene lepotama koje su videle. Osim što im se dopada arhitektura i lepote našeg grada, ističu da su se oduševile ljubaznošću ljudi, profesionalnošću koleginica i vrlo ukusnom tradicionalnom hranom.

Vrapčević Nataša

Koordinator Erasmus projekata