BEÍRATÁSÁRÓL SZÓLÓ PÁLYÁZATRÓL A 2018/2019. ISKOLAÉVRE

Értesítjük az érdekelt szülőket, hogy a „Naša radost“ Iskoláskor Előtti Intézmény a gyermekek beíratkozásra való jelentkezését (napközi, és óvoda)

2018. augusztus 27. - 31. között végzi. A kérvényeket az Igazgatóság épületében, Antona Aškerca u. 3 sz. alatt, 8 –  13 óráig fogadjuk.

Az íratkozás csak a 2012-ben és 2013 jánuár-februárjában született gyermekek részére kötelező es érvényes.

A JELENTKEZÉSHEZ SZÜKSÉGES DOKUMENTUMOK:

A GYERMEK RÉSZÉRE: születési anyakönyvi kivonat
A MUNKAVISZONYBAN LÉVŐ SZÜLŐK RÉSZÉRŐL:
   a) A szülők munkaviszonyáról szóló igazolás;

b) Az általános szociális biztosítás bejelentéséről szóló igazolás (MA nyomtatvány).

MEGJEGYZÉS: a munkaviszonyról szóló igazolást nem kell mellékelni az iskolaelőkészítős csoportban félnapos tartózkodást (óvodát) igénybe vevő gyermek esetében.

A MUNKANÉLKÜLI SZÜLŐK RÉSZÉRŐL: az Állami Foglalkoztatási Szolgálat által kiadott, munkanélküliséget igazoló bizonylat (Nacionalna služba za zapošljavanje ).
EGYETEMISTA SZÜLŐK RÉSZÉRŐL: az aktiv hallgatói státusról szóló igazolás.
NYUGDÍJAS SZÜLŐK RÉSZÉRŐL: a nyugdíjazásról szóló határozat, vagy az utolsó nyugdíjszelvény.
EGYEDÜLÁLLÓ SZÜLŐK RÉSZÉRŐL:
a) válásról szóló döntés fénymásolata / halotti anyakönyvi kivonat fénymásolata - abban az esetben ha az egyik szülő elhunyt;

b) az illetékes szerv által kiadott szülői felügyeletről szóló határozat.

FÖLDMŰVES SZÜLŐK RÉSZÉRŐL: a mezőgazdasági tulajdon bejegyzését igazoló bizonylat.
IRATKOZÁSI KÉRELEM ( a helyszínen kitöltendő ).
MEGJEGYZÉSEK:

A gyermekorvosi rendelő (Dispanzer za decu) által kiadott orvosi igazolást az intézménybe indulás napján kell leadni a szülőnek, abba az épületbe, ahova a gyermeke  felvételt nyert.
Amennyiben az intézményünkbe beiratkozó gyermek a család harmadik vagy negyedik gyermeke, szükséges mellékelni a család összes gyermekének anyakönyvi kivonatát és az anya igazolványának fénymásolatát. Családi pótlékra jogosultság esetén kérjük mellékelni  az erről szóló érvényes végzést. Ha a család nem jogosult a családi pótlékra, a belügyi szervek által kiadott tartózkodási engedélyt szükséges átadni.
Amennyiben a gyermek fejlődési renelleneséggel él, szükséges mellékelni a Bizottság erről szóló szаkvéleményét.
Amennyiben a gyermek nevelőszülőknél él, kérjük mellékelni a Szociális Központ által kiadott végzést a nevelőszülőnél való еlhelyezésről és a családi pótlékra való jogosultságról szóló végzés fénymásolatát.
 HIÁNYOS DOKUMENTÁCIÓT NEM VESZÜNK ÁT .

Nebojša Markez,