LIKOVNI KONKURS MINI restART 2018.

Likovni konkurs Mini restART održao se prvi put ove godine. Organizator i glavni nosilac projekta je Obrazovno-kreativni centar RESTART. Konkurs je osmišljen u cilju promovisanja umetnosti i dečjeg likovnog stvaralaštva malog formata, osnaživanjem značaja likovne kulture u vaspitno-obrazovnom sistemu i umetnosti u svakodnevnom životu, ali, prvenstveno u cilju da izložba bude radost deci i mladima – vesela, kreativna i inspirativna.

Na konkursu je učestvovalo 40 individualnih autora, 20 predškolskih ustanova, 27 osnovnih škola, 2 dečja i kulturna centra i 15 privatnih ateljea i školica. Za nagrade se takmičilo ukupno 3595 radova. Na konkursu su učestvovala deca iz Makedonija, Bugarska, Bosna i Hercegovina, Litvanija, Crna Gora i Honduras.

Iz naše Ustanove je učestvovalo ukupno 20 mališana a diplome za uspešno učešće dobili su Dragan Laudis Nanaši, Hana Balažević i Nina Činčik - svo troje iz vrtića „Zvezdice“, vaspitačice Erike Nanaši.